محل تبلیغات شما

 

انواع سبک موسیقی

موسیقی یکی از دل انگیزترین نواهایی است که انسان از همان بدو خلقت و با استفاده از شیوه های اولیه سعی نمود جنبه های متفاوتی برای آن قایل شده و سبک های خاصی را در حوزه موسیقی های غمگین و شاد شناسایی کند تا اینکه به قرن بیستم و نیمه اول قرن حاضر می رسیم و می بینیم که سبک بندی و دسته بندی انواع موسیقی ها به صورتی حرفه ای تر درآمده است.

سبک کلاسیک، جاز، هیپ هاپ و راک سبک های معروف و محبوب عصر حاضر در عرصه موسیقی هستند و بد نیست بدانید که شرکت در تور کیش لحظه آخری و بخصوص در زمان برگزاری جشنواره تابستانه کیش باعث می شود فرصت بهره مندی از اغلب سبک های مذکور را به دست آورید.

https://uupload.ir/files/1cte_genres-musi.jpg

کلاسیک

تقریبا 600 سال از پیدایش این سبک می گذرد. سبک کلاسیک یک سبک رومانتیک در شعر و موسیقی اروپایی بود که به سایر کشورهای جهان نیز منتقل گردید و امروزه طرفداران خاص خود را دارد. این سبک در کشورهایی همانند ایران و کشورهای مجاور طرفداران بیشتری داشته و به نظر می رسد با گذشت زمان نیز به تعداد کسانی که این سبک را برای آهنگ و موسیقی مناسب می دانند افزوده می شود.

سبک موسیقی کلاسیک در تلویزیون ایران نیز از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و می توان آن را به عنوان مجازترین سبک موسیقی در ایران قلمداد کرد.

https://uupload.ir/files/jb01_75a5624f-90bc-4f75-a386-8c2da15e18cc.png

جاز

سبک جازنخستین سبک هنر موسیقی است که در ایالات متحده ایجاد گردید و امروزه بیش از 200 سال از آغاز پیدایش آن می گذرد. مهمترین شاخصه های این موسیقی عبارتند از:

-          به‌کارگیری نت‌های محزون (Blue Notes)، سنکُپ و ضدضرب، ضرب‌های کشیده-کوتاه و خرامان (سوینگ)،تغییرات داینامیکی وسیع، به‌کارگیری ندا و پاسخ، پلی‌ریتمیک بودن و مهم‌تر از همه بداهه‌نوازی

بسیاری از مردم ایران بدون توجه به مفاهیم این موسیقی از آن ها برای افزایش هیجان در زمان رانندگی استفاده می کنند. سبک موسیقی جاز نیز همانند آهنگ های کلاسیک، طولانی و دنباله دار است و البته بیش از اینکه به مفاهیم شاعرانه بپردازد در حال ادای موسیقی و استفاده از ابزارآالات خاص خود است.

هیپ پاپ

موسیقی هیپ هاپ یا سبک موسیقی هیپ هاپ که در زبان انگلیسی نیز به همان صورت خوانده و نوشته می شود (hip_hop music) از زیر سبک‌های موسیقی رپ به شمار می رود که توانست در اوایل قرن حاضر و به صورت موازی با فرهنگ هیپ هاپ در امریکا رشد کند.

این موسیقی از دو بخش خاص تشکیل می شود که یکی رپ (MC) و دیگری DJ (میکس‌صدا و اسکرچ) نام دارد. این موسیقی در کنار رقص خاصی به نام (برک) اجرا می شود، اما در ایران سبک هیپ هاپ با تمام جزییات مجاز شمرده نمی شود و صرفا برخی از خواننده های جوان سعی کرده اند ابعاد محدودی از آن را در جشنواره های مختلف به اجرا در آورند.

https://uupload.ir/files/26j4_images.png

راک

موسیقی پرصلابت غرب در جهان امروز، موسیقی راک نام دارد که با مشخصه های خاصی اجرا می شود. موسیقی راک ایرانی نیز در اواخر دهه چهل خورشیدی ابداع گردید که البته با اقتباس فراوان از مشخصه های موسیقی راک در دنیای غرب بود، اما بعد از انقلاب فرهنگی سعی گردید با مشخصه های این انقلاب هماهنگ شود و در نهایت به فراموشی سپرده شد.

امروزه بسیاری از موسیقی دانان جوان سعی می کنند این سبک از موسیقی ایرانی را زنده کنند، اما می توان گفت تلاش آن ها بی نتیجه مانده و به نظر نمی رسد بتوانند با محدودیت های پیشرو، موفقیت خاصی را به دست آورند. بنابراین می توان موسیقی کلاسیک را اصیل ترین موسیقی اجرا شده در جشنواره تابستانه کیش دانست.

 


دانلود آهنگ جدید • دانــــلود آهنـــگ • جدید ترین های روز

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
بهترین سایت آپشن خودرو | گندم کار فروش محصولات اوریف لیم tourinja چگونه بدون شرح خرید اینترنتی کارترال ویستا پاپ